Politologia îi aseamănă cu o subspecie de pești – dipnoii – care respiră atât prin plămâni, cât și prin branhii. Marea deosebire față de politrucii noștri este că peștii-fosilă supraviețuiesc respirând prin ambele alternativ, cu bun simț, nu concomitent. …Cei patru dipnoi din fotografie n-au cum să învie România pe care au îngropat-o. Nici propriile […]
